Poplatky materskej školy

• dieťa od 3-6 rokov s trvalým pobytom v meste Banská Bystrica 14,00 € mesačne

• dieťa od 3-6 rokov s trvalým pobytom mimo mesta Banská Bystrica 28,00 € mesačne

• dieťa od 2 do 3 rokov s trvalým pobytom v meste Banská Bystrica 50,00 € mesačne

• za prázdninovú činnosť za deti podľa §3 ods.1 písm.a) mesiac júl, august s trvalým pobytom v meste Banská Bystrica 25,00€ mesačne

• deti s preukazom ZŤP od 2-6 rokov veku s trvalým pobytom v meste Banská Bystrica a s trvalým pobytom mimo mesta Banská Bystrica 10,00€ mesačne

Tieto príspevky sa uhrádzajú do 10. dňa v mesiaci, za bežný mesiac na potravinový účet ŠJ pri MŠ 9.mája, ČSOB a.s. číslo účtu: SK0275000000004017146952, doplňujúce údaje: príspevok MŠ, meno a priezvisko dieťaťa, trieda. V každej triede je triedna učiteľka povinná viesť o úhradách príspevkov kontrolovateľnú evidenciu. Preto musí zákonný zástupca preukázať učiteľke doklad o zaplatení najneskôr do 15. dňa v kalendárnom mesiaci, prípadne predloží trvalý príkaz na úhradu poplatkov.

Príspevok v MŠ sa neuhrádza za dieťa :

1. ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky sa považuje dieťa, ktoré do 31. augusta (vrátane), ktorý predchádza školskému roku od ktorého sa má začať plniť povinnú školskú dochádzku, dosiahne vek 5 rokov.

2. ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľke MŠ doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,

3. ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu,

4. ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom (vopred zaplatený príspevok sa v prípade potreby rieši kompenzáciou v nasledujúcom mesiaci).

Ak zákonný zástupca uhradí príspevok a nastanú podmienky podľa písmena a, až d, zriaďovateľ materskej školy vráti alebo započíta úhradu na ďalší mesiac už zaplatený príspevok na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.