Materská škola sa nachádza v príjemnej lokalite na sídlisku Uhlisko v blízkosti prírodného prostredia pod Urpínom. Sme troj-triedna materská škola s heterogénnymi triedami. Poskytujeme deťom celodennú starostlivosť, v prípade záujmu rodičov aj poldennú.

Výchovu a vzdelávanie zabezpečujú učiteľky predprimárneho vzdelávania, ktoré spĺňajú podmienky odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov. Materská škola sa nachádza v dvojpodlažnej účelovej budove. Vybavenie a prostredie tried rešpektuje vekové osobitosti detí a poskytuje priestor na rozvoj tvorivosti a sebarealizácie detí. Materská škola má krásny areál bohatý na zeleň s tromi pieskoviskami, kolotočom a preliezačkami. Slúži na pohybové, športové, edukačné aktivity a hry detí.

Cieľ edukácie je zameraný na získavanie kľúčových kompetencií na základe optimálneho rozvoja osobitostí dieťaťa. Východiskom pre nás je dieťa ako jedinečná osobnosť, vychádzame z jeho individuálnych potrieb a záujmov. Ciele orientujeme na celostný rozvoj osobnosti dieťaťa ako základ pripravenosti na školské vzdelávanie a život v spoločnosti. Cieľom našej práce je dosiahnúť v plnej miere a rozsahu optimálnu perceptuálno - motorickú, kognitívnu a sociálno - emocionálmuúroveň rozvoja detí. Východiskom je úcta k dieťaťu, jeho jedinečnosti, zachovanie jeho autonómie v procese aktívneho učenia.

Naša materská škola sa zameriava na:

• utváranie postoja k zdravému životnému štýlu, prostredníctvom športových a pohybových aktivít, tak aby sa pohyb stal prirodzenou súčasťou života detí,

• rozvíjanie tvorivosti prostredníctvom rôznych výtvarných techník a aktivít,

• rozvíjanie enviromentálneho cítenia, vnímanie krásy prírody a jej čara prostredníctvom zážitkového učenia a priameho pozorovania.

V rámci dobrej spolupráce s rodičmi, Radou školy a Školskou radou ponúkame rôzne športové, pohybové, kultúrne a tvorivé aktivity pre rodičov a deti.